21. 5. 2022 – Závod Vlčat a Světlušek (ZVaS)

Skautské středisko Pagoda Nový Jičín v letošním roce organizovalo okresní kolo Závodu vlčat a světlušek. Jedná se o skautský postupový závod pro členy Junáka ve věku 7 – 11 let a koná se každý sudý rok. Tentokrát se uskutečnil v sobotu 21. května, trasa s jednotlivými stanovišti a disciplínami vedla na území místní části Žilina.

Cílem závodu je možnost porovnat schopnosti, dovednosti a znalosti, poznat se a navázat kontakty ostatními světluškami a vlčaty, poradit si v situacích potřebných pro život v dnešním světě. Předpokladem je týmová spolupráce členů hlídky. Účastníci si mimo jiné vyzkoušeli zručnost, fyzickou zdatnost, schopnost logického myšlení, vyhledávání informací, schopnost řešit problémové situace, ale i tradiční skautské a tábornické disciplíny. Základního kola tohoto postupového závodu se zúčastnilo 27 hlídek ze skautských oddílů nacházejících se primárně na území okresu Nový Jičín. Celkem se tak závodu zúčastnilo 164 dětí.  Vítězi základního kola v obou kategoriích, tedy dívčí a chlapecké, se staly družiny z Albrechtiček. Čtyři nejúspěšnější dívčí a dvě chlapecké hlídky postupují do krajského kola, které se uskuteční v červnu v Kunčicích pod Ondřejníkem. Mezi postupujícími je i družina z pořadatelského střediska Pagoda Nový Jičín.

Závod, který byl z důvodu koronavirové situace a epidemiologických opatření v roce 2020 a 2021 zrušen, se uskutečnil za finanční podpory města Nový Jičín, Moravskoslezského kraje a Junáka, okresu Nový Jičín.

Z našeho oddílu se závodu zúčastnila družina Zeleninek, která se umístila na krásnem třetím místě a postupují do krajského kola. Všem Zeleninkám gratulujeme a děkujeme Kvasni a Poky za super přípravu.

Váša a Dan

Reportáž z Polaru: https://polar.cz/zpravy/novojicinsko/novy-jicin/11000031521/zavodem-vlcat-a-svetlusek-pripomneli-novojicinsti-skauti-svych-100-let

Fotografie jsou dostupné na Rajčeti: https://gisbornes.rajce.idnes.cz/Zavod_vlcat_a_svetlusek_2022_-_okresni_kolo_Novy_Jicin/

jméno: západ
heslo: divoký